sobota, 14 stycznia 2012

Tutoriale

Juz wkrótce zabiorę się za fotografowanie poszczególnych etapów szycia firany. Ale nie ukrywam, że czekam na najważniejszą rzecz a mianowicie na....aparat :D
Gdy tylko będę miała wszystko co potrzebne...zaczynamy.
Jednak wcześniej chciałabym abyście napisały co chcecie zobaczyc najpierw...możecie pisać, wklejać linki do zdjęć...i będziemy działać!
Pozdrawiam!

7 komentarzy:

 1. Ha! Jak prosto uciąć firankę ;) Mam długą i jak obciąć prosto i po kolei jak szyć - czy najpierw boki czy dół, czy może najpierw wszyć taśmę?

  OdpowiedzUsuń
 2. ja będę rada z każdej wskazówki i porady :)))
  bo ja ,,szyciowy,, laik jestem :)
  pozdrawiam cieplutko !

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiolu jeśli chodzi o proste cięcie...szczerze sporadycznie zdarza mi się cięcie ponieważ rwę materiał..wtedy wychodzi najprościej. Ale zależy też jaki to materiał! Nie każdy da się porwać.
  Jeśli nie jest haftowany i nie da się porwać to można wyciągnąć jedną niteczkę po szerokości i następnie tam ciąć nożyczkami.
  Jeśli chodzi o kolejność szycia...ja najpierw obszywam boki, dół jeśli zachodzi taka potrzeba i na końcu wszywam taśmę, póżniej lambrekin.
  Jeśli najpierw wszyłabys taśmę to póżniej musiała byś przy podwijaniu boków zawinąć i taśmę a co za tym idzie kiepsko by się marszczyła bo sznureczki byłyby schowane w tuneliku tego podwinięcia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bea gwarantuję, że nauczysz się wszystkiego...pod warunkiem, że Ty zagwarantujesz chwilkę Swojego (braku)wolnego czasu! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. no właśnie ten "boa" poproszę :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. ok jutro pierwszy tutorial a będzie nim Boa :)
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 7. mnie najbardziej interesują firanki w stylu http://4.bp.blogspot.com/-m9pQTeUsgK4/Tw2cMuScOJI/AAAAAAAAACo/UGaUir_gkMs/s320/Zdj%25C4%2599cie076.jpg
  jak obliczyć ile takiej firany potrzebuję i jak doszyć ta taśmę by ładnie wyglądało ;)
  tzn żeby było pod odpowiednim kątem oj dużo pytań kochana dużo

  OdpowiedzUsuń